1. Dzisiaj w naszej archikatedrze Msze św. sprawowane są wg porządku niedzielnego. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego trwa przez 8 dni czyli przez tzw. oktawę. W drugim dniu świąt czyli w Poniedziałek, Msze św. będą odprawiane  również wg porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na uczelnie katolickie. Z racji Oktawy Wielkanocnej w tym tygodniu w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2. Msza św. za zmarłych parafian, a także za wszystkich spoczywających na cmentarzu farnym, będzie sprawowana w Poniedziałek Wielkanocny, 1 kwietnia, o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Arcybiskup Józef Guzdek Metropolita Białostocki serdecznie zaprasza wszystkich wiernych do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku w Niedzielę Miłosierdzia, 7 kwietnia, na Mszę św. o godz. 15.00. Wszystkich, którzy pragną pielgrzymować pieszo w grupie z naszej parafii zapraszamy na godz. 13.30 przed pomnik św. Jana Pawła II. Stamtąd przejdziemy wspólnie do Sanktuarium.

4. W następną niedzielę, 7 kwietnia, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Białostockiej. Prosimy, aby ci, którzy mają skarbonki Caritas z jałmużną wielkopostną, przynieśli je w do zakrystii w najbliższą niedzielę.

5. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 19. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

6. Nabożeństwo  różańcowe z udziałem Kół Żywego Różańca naszej parafii odbędzie się
w pierwszą niedzielę miesiąca, 7 kwietnia, o godz. 15.45 w katedrze. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

7. Koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku pod dyrekcją Anny Moniuszko, podczas którego zabrzmią utwory a capella o tematyce sakralnej współczesnych kompozytorów polskich i zagranicznych, odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia, po Mszy św. o godz. 18.00 w archikatedrze. Zapraszamy.

8. W wielu polskich miastach mężczyźni gromadzą się w pierwsze soboty miesiąca w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej Męski Różaniec. Zapraszamy wszystkich mężczyzn do włączenia się w to dzieło w Białymstoku. Pierwszy taki różaniec odbędzie się w sobotę 6 kwietnia. O godz. 9:00 w bazylice św. Rocha będzie sprawowana Msza św., a następnie uczestnicy przejdą z figurą Matki Bożej na Rynek Kościuszki, aby odmówić różaniec.

9. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tegorocznym Triduum Paschalnym, dając w ten sposób świadectwo swojej wiary w Boga. Szczególne podziękowanie kierujemy do osób zaangażowanych w przygotowanie i przebieg liturgii: scholi „Winnica” i scholi „Adonai”, dyrygent Kindze Kurstak, ks. Wojciechowi Trzasce i ks. Pawłowi Żukowskiemu za koordynację Triduum, asyście liturgicznej Wyższego Seminarium Duchownego oraz ministrantom i lektorom. Dziękujemy również wszystkim osobom tworzącym orszak procesyjny, a zwłaszcza dzieciom za udział w procesji rezurekcyjnej.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy codziennego doświadczania obecności Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech Boży blask poranka wielkanocnego opromienia nasze życie, abyśmy byli świadkami zwycięstwa dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, życia nad śmiercią. Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.